Janek Wesołowski mistrzem świata w slalomie gigancie!

Mamy mistrza świata! Nasz uczeń, Janek Wesołowski wygrał prestiżowe zawody International Kidstrophy w austriackim Zauchensee. Organizatorzy określają zawody jako największy międzynarodowy wyścig narciarski na świecie. I rzeczywiście takie robią wrażenie. W tegorocznej edycji brały udział dzieci z 24 krajów świata, a zjazdy odbywały się w sobotę i w niedzielę.

Niedzielny wyścig w padającym śniegu skutkował trudniejszymi warunkami na trasie. Janek wystartował z numerem 215 i na końcu swojego przejazdu czuł, że zjazd poszedł mu rewelacyjnie. Trzeba było jednak poczekać, a na liście startowej w jego kategorii było 74 chłopców. To były niesamowite emocje. Janek na podium wchodził z biało-czerwoną flagą przy gromkich owacjach. Tradycyjnie odegrano Mazurek Dąbrowskiego.

Gratulujemy niesamowitej dyspozycji, determinacji i przede wszystkim zdobytego mistrzostwa świata!

Życzymy kolejnych tytułów.